Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PS e vendosur për shkarkimin e Ilir Metës, krahu i djathtë i Ramës flet për Presidentin e ri: Në muajin tetor... (Kush do të jetë ai?)

Postuar: 23/07/2019 - 14:38

Taulant Balla i ftuar në ‘News24”foli për situatën politike të vendit dhe për atë që do të diskutohet në Asamblenë Kombëtare të PS që do të mbahet pasditen e sotme.

I pyetur ndër të tjera, nëse PS ka një emër për të zëvendësuar Ilir Metën, duke qenë se janë të vendosur për shkarkimin e tij, Balla dha një përgjigje të prerë. Sipas tij e qartë është që Meta nuk mund të jetë më Presidenti i shqiptarëve.

“Unë po them që Ilir Meta nuk ka më të drejtë të jetë presidenti i Shqipërisë. Ai prej muajsh e ka shndërruar Presidencën në një seli të opozitës. Ai ka dal së fundmi me deklarata që dëmtojnë imazhin e vendit. Ilir Meta nuk mund të jetë presidenti i një vendi që fillon bisedimet për anëtarësimin në BE.

Shqipëria në tetor teksa hap bashkëbisedimet me BE duhet të ketë një president të ri europian me ide dhe pikëpamje”, u shpreh Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.

Postuar: 24/08/2019 - 10:21

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas shkrumbimit të malit të Shëngj

Postuar: 24/08/2019 - 09:21

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se janë shkarkuar nga puna disa punonjës në zyrën e Hipotekës.

Postuar: 24/08/2019 - 09:21

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka zbritur nga Mali i Tomorrit dhe është ndalur të pushojë në