BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

PS e vendosur për shkarkimin e Ilir Metës, krahu i djathtë i Ramës flet për Presidentin e ri: Në muajin tetor... (Kush do të jetë ai?)

PS e vendosur për shkarkimin e Ilir Metës, krahu i djathtë i

Taulant Balla i ftuar në ‘News24”foli për situatën politike të vendit dhe për atë që do të diskutohet në Asamblenë Kombëtare të PS që do të mbahet pasditen e sotme.

I pyetur ndër të tjera, nëse PS ka një emër për të zëvendësuar Ilir Metën, duke qenë se janë të vendosur për shkarkimin e tij, Balla dha një përgjigje të prerë. Sipas tij e qartë është që Meta nuk mund të jetë më Presidenti i shqiptarëve.

“Unë po them që Ilir Meta nuk ka më të drejtë të jetë presidenti i Shqipërisë. Ai prej muajsh e ka shndërruar Presidencën në një seli të opozitës. Ai ka dal së fundmi me deklarata që dëmtojnë imazhin e vendit. Ilir Meta nuk mund të jetë presidenti i një vendi që fillon bisedimet për anëtarësimin në BE.

Shqipëria në tetor teksa hap bashkëbisedimet me BE duhet të ketë një president të ri europian me ide dhe pikëpamje”, u shpreh Balla.