Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PS-ja mbledh strukturat e Tiranës, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Postuar: 08/11/2019 - 21:29

PS-ja mbledh nesër strukturat e Tiranës, ku merr pjesë edhe Kryeministri Edi Rama, i cili do të mbajë edhe një fjalim para elektoralit socialist, në “Parkun Olimpik”.

PS-ja organizoi në Pallatin e Sportit në Elbasan dy ditë më parë takimin e parë, në kuadër të riorganizimit të saj për “sfidën e vitit 2021”, rreth zgjedhjeve të ardhshme.

Mbi përgatitjet për takimin e kryeqytetit, përveç Spiropalit merrnin pjesë ministra, si Etilda Gjonaj, Ogerta Manasterliu, duke përfshirë edhe ish-ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, apo edhe figura të tjera të PS-së, si Vorpsi, Bushati, kreu i FRESSH etj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 14:56

Ka përfunduar në këto momente mbledhja  e konferencës së kryetarëve, e cila u mbajt sot pas dekretimit nga Kreu i shtetit të Marsida Xhaferllarit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 14/11/2019 - 14:48

Presidenca ka njoftuar pak minuta më parë se pasditen e sotme do të organizohet ceremonia e betim

Postuar: 14/11/2019 - 14:41

Një person është ndaluar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga Antiterrori, pasi ka kërcënuar

Postuar: 14/11/2019 - 14:29

Të shumta kanë qenë reagimet ditën e sotme pas betimit të anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta

Postuar: 14/11/2019 - 13:48

Denar Biba, nënkryetari i KQZ, pak minuta më parë shprehu qëndrimin e tij, për betimin e Arta Vor

Postuar: 14/11/2019 - 13:45

Në mbledhjen e kreut të Partisë Demokratike me biznesmenët e Sarandës, duket se ka pasur edhe për

Postuar: 14/11/2019 - 13:21

Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidenti