BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Politike

PS-ja nuk pret Komisionin e Venecias për Kodin Zgjedhor, vjen reagimi i fortë nga PD-ja: Ja pse Komisioneri i BE u refuzua brutalisht nga Rama

PS-ja nuk pret Komisionin e Venecias për Kodin Zgjedhor, vjen reagimi i

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi përmes një postimi në Facebook i kërkon kryeministrit Rama që të shpjegojë përpara shqiptarëve se përse ka frikë nga ekspertiza e Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

PD thotë se Edi Rama refuzon apelimin e Komisionerit për Zgjerimin duke vendosur në rrezik integrimin e vendit.

“Edi Rama duhet të shpjegojë pse ka frikë nga ekspertiza e Komisionit të Venecias dhe pse i trembet zgjedhjeve demokratike sipas standarteve europiane. Shqiptarët nuk i kanë borxh Edi Ramës pengmarrjen e Shqipërisë. 

Refuzimi brutal i Edi Ramës ndaj apelit të Komisionerit për Zgjerimin në BE z. Oliver Varhelyi është një tjetër dëshmi që për Partinë Socialiste interesi i mafias është mbi interesin e Shqipërisë. Asnjë Kryeministër më parë nuk ka vënë në rrezik integrimin europian të Shqipërisë dhe nuk ka sfiduar hapur Bashkimin Europian për llogaritë e tij politike të ditës” shkruan ai.

Më të lexuarat