Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PS vijon me kërkesën për shkarkimin e Zgurit, Ferhati: Ka shkelur ligjin

Postuar: 14/11/2017 - 14:34

Partia Socialiste ka vijuar me krkesën për shkarkimin e kreut të KQZ, Klement Zguri.

Deputetja e PS-së Klotilda Ferhati gjatë një deklarate për mediat, ka akuzuar Zgurin se mori vendimin për të mos i hequr mandatin kreut të bashkisë së Mallakastër Agron Kapllanaj në kuadër të ligjit të dekriminalizmit.

“Duke u bazuar në dispozitat e ligjit të dekriminalzimit, ne kërkojmë shkarkimin e kreut të KQZ Klement Zguri. Zguri mbrojti Agron Kapllanaj, pasi kanë të njëjtat bindje politike”- tha Ferhati. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/06/2018 - 18:44

Pas qëndrimit të Kryeministrisë e cila nuk ishte dakort me vendimin që kishte marrë Bashkia e Hasit, e cila i akordoi titullin ‘Qytetar Nderi’ Gafur Mazrekut, i cili plagosi në 1997 Azem Hajdarin, vjen rea

Postuar: 18/06/2018 - 18:01

Riparimi i autostradës Tiranë-Durrës ka krijuar trafik, çka ka sjellë reagime të shumta si nga

Postuar: 18/06/2018 - 17:44

Në kuadër të programit “100 fshatrat”, Kryeministri Rama zhvilloi një takim ditën e s

Postuar: 18/06/2018 - 17:29

Një përgjigje negative nga Brukseli këtë fund qershori për negociatat e Shqipërisë me BE-në, për

Postuar: 18/06/2018 - 17:17

Kryeministri Edi Rama vijon replikat me qytetarët në Facebook për taksat dhe problemet që i shqet

Postuar: 18/06/2018 - 17:03

Pas vendimit të Këshillit Bashkiak Has, që shpalli qytetar nderi Gafurr Mazrekun, ka reaguar krye

Postuar: 18/06/2018 - 16:24

Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli “Qytetar nderi”, Gafur Mazrekun, ish deputetin që