BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

Pse Ilir Meta do luftojë nepotizmin pas 19 vitesh? Endrit Braimllari tregon si qëndron e vërteta e kaosit brenda Partisë së Lirisë

Pse Ilir Meta do luftojë nepotizmin pas 19 vitesh? Endrit Braimllari tregon

Endrit Braimllari, ish-nënkryetar i Partisë së Lirisë, i ftuar në një program televiziv u shpreh se Meta dhe Kryemadhi kanë pasur këndvështrime të ndryshme gjithmonë për organizimin e partisë.

“Edhe kur kemi qenë në LSI, por besoj se ky ka qenë edhe suksesi i organizimit tonë, pasi kompensonin njëri-tjetrin. Unë gjykoj që e rëndësishme është pasja e një plani shumë të fortë të organizimit të partisë dhe një mesazh shumë i qartë për të shkuar te njerëzit. Uroj dhe shpresoj që Konventa të dalë me këtë gjë. Unë mendoj që pas Konventës Kombëtare të ditës së shtunë, gjithçka do të shtensionohet dhe do t’i kthehet normalitetit. Aty do të ketë një ekip që do të votohet dhe ne që nuk jemi aty do të mbështesim ekipin”.

Por pse Ilir Meta u kujtua pas 19 viteve për nepotizmin në parti? “Disa gjëra janë shumë të vështira për t’u vendosur dhe për t’u ndjekur.

Nga 14 maji, Ilir Meta ka reflektuar për të gjithë situatën dhe ka pasur një plan të qartë për fuqizimin e partisë në janar. Në shkurt ai vendosi të zbatojë planin që ka. Distancimi në gjykimin tim na bën mirë edhe brenda partisë. Nëse ndryshojnë ekipet, unë gjykoj që bëjnë mirë”, u shpreh Braimllari.

 

Më të lexuarat