BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Politike

“Pse keni dhënë kaq pak nënshtetësi, duheshin bërë më shumë? Analisti ironizon Metën live në emision, ja si 'justifikohet' presidenti

“Pse keni dhënë kaq pak nënshtetësi, duheshin

“Pse keni dhënë kaq pak nënshtetësi?” Duheshin bërë më shumë”, e ka pyetur analisti Arjan Curri presidentin Ilir Meta mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” .

“Kam dhënë shumë pak nënshtetësi sepse dua të ruaj një standart për liberalizmin e vizave se ma kërkojnë shumë për këtë. Asnjë president nuk ka pasur presion aq shumë sa kam pasur unë. Asaj vajzës që vajti këndoi në kampionatin botëror nuk mund ta lija… E treta, jam në një problem me drejtuesit e institucioneve të Kosovës sepse vazhdimisht kërkojnë shtetësinë për të udhëtuar nëpër vende që nuk lejohet Kosova”, tha Meta.

Më të lexuarat