BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Politike

“Pse mos ta marrë dhe nusja ime statusin e investitores strategjike”/ Debati për mandatin e ministres Xhaçka, deputeti demokrat bën deklaratën e papritur: Na thoni ku merret leja se...

“Pse mos ta marrë dhe nusja ime statusin e investitores

Mazhoranca nuk e ka konsideruar shkelje të ligjit për konfliktin e interesit dhënien e statusit të “investitorit strategjik” ndaj, Artan Gacit bashkëshortit të ministres së Jashtme, Olta Xhaçka.

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit ku është kërkuar heqja e mandatit të ministres së Jashtme, deputeti i PD, Saimir Korreshi ka ironizuar duke thënë se nëse kjo nuk quhej shkelje e ligjit, atëherë edhe bashkëshortja e tij duhet ta merrte statusin e Investitorit Strategjik.

“Na thoni ku merret leja se akoma s’ka marrë rrogën nusja ime, po ashtu të bëjë ndonjë investim strategjik”- ka ironizuar demokrati.

Deputeti i Lushnjës, Saimir Korreshi u shpreh se “është qesharake të thuhet se përfitimi i gjithë plazhit të Drimadhës, që është pronë shtetërore, nuk është vjedhje nga pasuria publike”.

Saimir Korreshi: “Nëse është normale që bashkëshorti i një deputeteje të marri tokë publike për të vendosur shezllone, siç e thatë ju në gjuhën tuaj, nuk përbën asnjë lloj shkelje, na thoni ku merret leja se akoma s’ka marrë rrogën nusja ime, po ashtu të bëjë ndonjë investim strategjik se me 400 mijë lekë e mbaron shpejt, me dy shezllone, kalon plazhin.

Tani kjo është qesharake, që ju të thoni të marrësh gjithë plazhin e Drimadhës, hajde gjeje kush e merr. Pronë shtetërore të përfitojë, nuk është vjedhje nga pasuria publike, gjejeni ju çfarë është.”

Më të lexuarat