BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x

Politike

“Pse mos të garosh ti për kryetar bashkie në Tiranë?”, Monika Kryemadhi i bën propozimin e papritur Ylli Rakipit, befason me përgjigjen e tij moderatori: Mua pas tre ditësh më gjeni të...

“Pse mos të garosh ti për kryetar bashkie në

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka tentuar që të bindë prezantuesin Ylli Rakipi që të garojë për kryebashkiak. E ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Kryemadhi mori shembullin e presidentit ukrainas, Volodymir Zelenskyy, por sërish duket se nuk e bindi Rakipin në përfshirë në politikë.

PJESË NGA BISEDA: 

Monika Kryemadhi: Pse mos të garosh ti për kryetar bashkie në Tiranë?

Ylli Rakipi: Pse bëhem dot unë?

Monika Kryemadhi: Po pse jo? Si shoqëri civile, si i pavarur. Po ai Zelenskyy aktor humori ishte, u bë hero i botës. Të pëlqeu më duket?

Ylli Rakipi: Mua më gjeni të varur pas 3 ditësh. Me këtë që i është bërë Tiranës...

Monika Kryemadhi: Ka frikë nga Veliaj më duket

Ylli Rakipi: Jo, jo varem vetë. Unë vetëm për këtë punë që bëj jam i aftë, ndryshe varem vetë.

Më të lexuarat