BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

“Pse ndodh kjo, pse një djalë i ri ngre dorën dhe vret një polic?”, reagon ashpër Sandër Lleshaj: Shohim të rinjtë që nxjerrin armë në Facebook! Gazetarët nuk duhet që...

“Pse ndodh kjo, pse një djalë i ri ngre dorën dhe vret

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka deklaruar se vrasja e efektivit të policisë, Saimir Hoxha është një ngjarje shumë e rëndë. Ai është treguar kritik me Policinë e Shtetit, sa i përket qëndrimit që ka mbajtur për mediat, duke thënë se duhet të ishte transparente duke dhënë një version të saktë se si ka ndodhur ngjarja që të shmangej çdo aludim.

“E mira është që policia duhet të drejtojë procesin e informimit publik, duhet të jetë një hap para që të parandalojë konfuzionin në opinionin publik, e kam parë sot një lloj mungese, i druhet informacionin të pa konfirmuar se mund t’i kthehet në boomerang. Nga vendi i ngjarjes, me përfaqësues të autorizuar të drejtojë opinionin publik. Sot në këto çaste nuk është koha për të gjykuar operacionin e policisë, edhe po të ishte me probleme, nuk e kemi mundësinë që të merremi me policinë, se policia ka një ditë zie, askush nga ata që kanë një zë publik, gazetar, përfaqësues të medias nuk e kanë informacionin e nevojshëm për të dhënë gjykime për këtë informacion. Këtë duhet ta bëjnë organet, sot thelbi i diskutimit duhet të diskutohet drejt diçka tjetër”, tha ai.

Lleshaj e ka parë vrasjes në një tjetër prizëm teksa ngre dhe një pyetje “si mundet që një 21-vjeçar të ngre dorë mbi policinë e shtetit”. Për këtë, Lleshaj thotë se faji qëndron te shoqëria, shkolla, institucionet e drejtësisë.

“Pse ndodh kjo, pse një djalë i ri ngre dorën dhe vret një polic. Shoqëria jonë ka nevojë për një reflektim lidhur me krimin, ne e kemi reduktuar deri në nivel papërgjegjshmërie vetëm te policie, a thua se vetëm ky është instrumenti që përballojmë krimin, por duhet të diskutojmë pse prodhojmë krim si shoqëri, policia nuk e prodhon. Kjo është çështje që meriton diskutim, duhet të fokusohemi te shkolla, te institucionet e drejtësisë. Një rini me të ardhura të mëdha, me shpenzime luksi këtej është pa punë, një i ri shkon drejt një jete false, nuk mund lejohet të shohim të rinjtë tanë që nxjerrin armë në Facebook, që janë jashtë çdo programi”, tha ai për Report Tv.

Më të lexuarat