Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Pse nuk e bën ndihmën ekonomike 800 mijë lekë?”, Rama i përgjigjet live qytetares: Pse jo 800 milionë?

Postuar: 26/09/2018 - 11:17

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot platformën sociale të projekt buxhetit 2019.

Rama përmendi dhe skemën e ndihmës ekonomike që sipas tij ka qenë 3-fish më shumë se 4 vjet më parë.

Përgjigjen kryeministri e dha pas komentit të një qytetareje që i shkruante se pse nuk e bën 800 mijë lekë ndihmën ekonomike.

“Alma shkruan se pse nuk e bën ndihmën ekonomike 800 mijë lekë. Pse jo 800 milionë?

Kemi mundësitë që na diktojnë vendimet dhe punojnë që të rrisim mundësitë.

E pranojnë që është e ulët por është 3-fishi 4 vjet më parë, por ne duam që të jetë 30-fishi, që ta bëjmë duhet të punojmë se rrugë tjetër s’ka” tha Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 19:13

Kryeministri Edi Rama reagon pas apelit të dy partive kryesore që qeverisin Gjermaninë, duke theksuar edhe një herë se data 30 qershor për zhvillimin e zgjedhjeve lokale nuk shtyhet.

Postuar: 23/05/2019 - 19:10

Gjatë fjalës së tij në Vorë, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, akuzoi kryeministrin Edi Rama, se

Postuar: 23/05/2019 - 18:50

Kryedemokrati Lulzim Basha në takimin e zhvilluar në Vorë u ka bërë thirrje banorëve atje të marr

Postuar: 23/05/2019 - 18:23

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi dënimin me 8 vite e 9 muaj e 12 ditë burgim për Ilir

Postuar: 23/05/2019 - 18:00

 Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit iu përg

Postuar: 23/05/2019 - 17:57

I ftuar në rubrikën “Opinion”,Paloka i quan “lojëra para ndërkombëtarëve”

Postuar: 23/05/2019 - 17:28

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit par