Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Pse nuk flet për Ilir Metën?", 'kapet' mat Monika Kryemadhi

Postuar: 16/06/2019 - 09:36

“Fallxhorja e filxhanit”, kështu ka zgjedhur kryeministri Edi Rama ta quajë gjatë fushatës Monika Kryemadhin, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila ka reaguar mbrëmjen e sotme.

Duke shprehur keqardhjen për kryeministrin, Kryemadhi thotë se ai merr nëpër gojë, shan e përshtyn këdo që i fanepset në ëndrra dhe i prish rehatinë e pushtetin kriminal. Ajo kërkon nga kryeministri që të mos merret me filaxhanë, kazanë apo tepsi, por t’u shpjegojë shqiptatëve disa të vërteta të mëdha dhe ku rendit disa prej akuzave për afera të denoncuara nga opozita dhe mediat.

Në fund të reagimit, Monika Kryemadhi ka edhe një këshillë për Edi Ramën: “Hiq dorë nga mbjellja e përçarjes mes shqiptareve, se kush është munduar ta bëjë ka korrur një fund të tmerrshëm.”

Pas këtij reagimi të Kryemadhit, qytetarët e kanë masakruar me komente. Sipas tyre, kryetares së LSI-së “i erdhi zëri” vetëm pasi Rama mori qeverisjen i vetëm.

KOMENTET

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.