Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Pse nuk je e preferuara e kryeministrit Rama?”, Mimi Kodheli i përgjigjet Nanos

Postuar: 25/06/2019 - 22:49

Ish-ministrja e Mbrojtjes ka dhënë një intervistë ndryshe mbrëmjen e sotme. E ftuar në “Provokacija”, Kodheli është pyetur në lidhje me faktin që nuk është cilësuar si e ‘preferuara’ e kryeministrit Edi Rama.
 
“Pse nuk jeni e preferuara e kryeministrit,”- e pyeti Mustafa Nano.
 
“Unë kam qenë 4 vite ministre e Mbrojtjes. Katër vite janë të mjaftueshme që ti të bësh diferencën dhe të bësh ndryshimin. Që të bësh histori po të duash. Ka nevojë për riciklim. Vendi i punës, njeriu dhe politika. Jam e nderuar që kam qenë për kaq kohë në këtë pozicion që edhe pse duket sikur s’është i rëndësishëm, është majft,” tha Kodheli ndër të tjera.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 16:17

Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se Lulzim Basha, ka shprehur gatishmërinë e plotë të kontribuojë në hetimin e autoriteteve të drejtësisë belge për dosjen e njohur si “Toyota Yaris”, ku u kapën

Postuar: 23/07/2019 - 16:04

Në orët e para të mëngjesit, në Gjirin e Lalëzit, disa persona ende të paidentifikuar kanë vjedhu

Postuar: 23/07/2019 - 15:45

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tha se nuk ka përçarje mes opozitës dhe se si PD,

Postuar: 23/07/2019 - 15:30

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet nesër për verifikimin e kandidatëve për vendet va

Postuar: 23/07/2019 - 15:17

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zhvilluar një mbledhje për emergjencën e ngërçit në Gjykatën e Lartë

Postuar: 23/07/2019 - 15:11

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i ftuar në “News 24” tha se Ilir Meta

Postuar: 23/07/2019 - 15:08

Taulant Balla  i ftuar në studion e 'News 24' ku foli për situatën aktuale në vend d