BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Politike

Pse nuk kishte rivalë në garën për kreun e LSI? Kryemadhi thyen heshtjen dhe tregon si qëndron e vërteta

Pse nuk kishte rivalë në garën për kreun e LSI? Kryemadhi

Monika Kryemadhi fitoi mandatin e dytë në krye të LSI.

Ajo ishte e vetmja që kandidoi dhe e pyetur nëse kjo ishte një garë pa rivalë, Kryemadhi e ka kundërshtuar.

“Kushdo që do donte mund të kandidonte, që në korrik kur ka qenë afatet kohore kur u shpall procesi. Nuk ka të bëjë kryetari por ekipi drejtues. Kandidimi im s’ka të bëjë se është vetëm, por lidhet me përgjegjësinë që ne kemi në garën në 25 prill.

Unë mora një gjysmë mandati në një moment kur LSI kaloi në opozitë. Ne mund të bënim dhe fasadë që sikur kishim 10 kandidatë, por kjo ishte reale”, tha ajo.