BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Pse nuk reagon Rama? Murrizi kundër vettingut të PD-së: Ky është një pazar i Bashës për të trembur Berishën

Pse nuk reagon Rama? Murrizi kundër vettingut të PD-së: Ky

Kundër kësaj forme të vettingu, që të pastrohet politika nga vetë politikanët, është shprehur kundër edhe ish-deputeti Myslim Murrizi. Ai e quan tallje dhe shashkë për të trembur Sali Berishën.

"Duhet t'iu hetohet pasuria, jo vetting për politikanët. Kjo është tallje. Janë investuar 500 mln dollarë për SPAK, politikan janë më shumë do duhen 15 vjet. Ai djali i vogël që vrau policin në Lezhë ka vrarë Edi Ramën, tani Rama duhet të ikë? Pse nuk reagon Rama? Se është tallje, është shashkë. Pazar për të trembur Berishën", ka deklaruar Murrizi.

Megjithatë, përtej kundërshtimeve në studio, Azgan Haklaj ish-deputet i PD ka besimin se Lulzim Basha synon që të pastrojë politikën, dhe e krahason këtë propozim me ligjin e dekriminalizimit.

"Vettingu i politikanëve duhet të shkojë deri në fund, mekanizmat ligjor hajde t'i diskutojmë. Duhet bërë pastrimi i politikës. Elitat politike pas diktaturave kanë bërë përplasje të forta për pushtet dhe pasuri. Ne bëmë reformë në drejtësi se nuk kishte balancim pushtetesh, se kishim një parlament që kontrollonte gjyqësorin. Lulzim Basha po synon atë që synoi me dekriminalizimin, që të pastrojë politikën shqiptare. Po e patën seriozisht politika e pastron. Çdo pasuri e madhe pas, ka një krim të madh pas", u shpreh ai.