BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Pse PD nuk protestoi pas 25 prillit? Ja si përgjigjet Çlirim Gjata

Pse PD nuk protestoi pas 25 prillit? Ja si përgjigjet Çlirim Gjata

Partia Demokratike e cilëson 25 prillin si “masakër elektorale”, por megjithatë zërat që bënë thirrje për protesta pas këtyre zgjedhjeve u refuzuan nga drejtuesit e opozitës.

Në vend të kësaj, PD zgjodhi si strategji denoncimin e rasteve, sipas saj, të shitblerjes së votës dhe përballjen me socialistët në Kuvendin e ri.

Ish-Sekretari ligjor në PD, Çlirim Gjata dha edhe arsyen se përse PD nuk doli në rrugë.

“E di pse nuk nxorëm njerëzit në rrugë pas 25 prillit që ishte një masakër? Nuk i thirrëm se nuk na vinte njeri nga pas për shkak të 2019-s dhe sepse nuk arritëm një rezultat të qenësishëm”, deklaroi ai në një studio televizive.

Gjata e sheh lëvizjen e Berishës si të vetmen formë për të ruajtur Partinë Demokratike. Vendimi “non grata” nga SHBA ndaj tij, Çlirim Gjata thotë se është produkt i burokracive të vendimmarrjes dhe administratës së SHBA.

Më të lexuarat