BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Pse po rikthehet Basha? Avokati i njohur zbardh skenaret: Eksperienca e tij ndër më të plotat në politikë

Pse po rikthehet Basha? Avokati i njohur zbardh skenaret: Eksperienca e tij

Avokati Besart Logu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha është një nga personalitet me eksperiencën më të plotë politike.

Sipas tij, në zgjedhjet  e 2021 Basha shënoi një rezultat prej 622 mijë votash, rezultat të cilin PD ka mundur ta arrijë vetëm më ‘96.


“Basha ishte i tërhequr për 1 vit. Por Basha është deputet i PD, është ish-kreu i PD, ka një eksperiencë të vyer në ekzekutiv ku Berisha i thoshte Ramës se i duhen 4 jetë të arrijë rezultatet e Bashës si ministër. Ka eksperiencë në pushtetin vendor; projektet me të cilat sot mburret Veliaj si Pazari i Ri, Unaza e Madhe, Xhamia e Madhe janë të gjitha të miratuara kur Basha ishte kreu i bashkisë. Ka 8 vite eksperiencë si kreu i opozitës;  në 2021 shënoi një rezultat prej 622 mijë votash, vetëm në ‘96 PD ka arritur këtë rezultat”, tha Logu.