Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse po sulmohet Gent Cakaj?/ Përgjigjet Rama: Këto janë tre arsyet

Postuar: 10/01/2019 - 18:51

Kryeministri Edi Rama tha se janë të paktën tre arsye, pse sipas tij, sulmohet Gent Cakaj, i propozuar për ministër të Jashtëm dhe që Presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte.
 
Në takimin me përfaqësues të trupit diplomatik, Rama renditi si arsye të sulmit ndaj Cakajt, moshën, pastërtinë e figurës dhe origjinën.
 
“Sepse është shumë i ri, domethënë nuk i përket botës së tyre të vjetër. Sepse është shumë i pastër, nuk mund të akuzohet për asgjë. Sepse është nga Prishtina, dhe nuk mund të marr një post kaq të lartë”, tha Rama.
 
Kreu i qeverisë shtoi se Cakaj nuk është shprehur asnjëherë për politika që bien ndesh me politikën e jashtme të Shqipërisë po kështu, shtoi Rama, nuk ka predikuar ndryshime kufijsh.
 
“Ai kurrë nuk ka shprehur asnjë që bie ndesh me politikën tonë të jashtme. Nuk ka predikuar kurrë ndryshime kufijsh në Ballkan dhe s’ka marrë përsipër të ndërhyjë në çështjen mes Kosovës dhe Serbisë”, u shpreh Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/01/2019 - 23:50

Avokati i njohur Altin Goxhaj, i ftuar në studion e televizionit “Fax News”, ka bërë një analizë të hollësishme të ngjarjeve të fundit në vend, që nga Qeveria e re e deri tek zgjedhja e Kryesisë së Re të P

Postuar: 20/01/2019 - 23:30

Pas akuzave të LSI-së në drejtim të tij, të cilët e bëjnë fajtor për gjendjen ekonomike në të cil

Postuar: 20/01/2019 - 20:51

Ish-ministri socialist Niko Peleshi ka publikuar pak më parë një shkrim ku i referohet Institutit

Postuar: 20/01/2019 - 19:53

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka dhënë një intervistë për gazetën “Albanian Daily

Postuar: 20/01/2019 - 18:52

Përmes një postimi në Facebook, deputeti i PD, Luçiano Boçi thotë se një ndër bukuritë e rralla t

Postuar: 20/01/2019 - 18:17

Kryeministri Rama i ka ngarkuar ish-ministrit të Jashtëm, pas shkarkimit ‘kujdestarinë&rsqu

Postuar: 20/01/2019 - 17:57

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmit Bushati, në një intervistë për gazetën Albanian Daily News, ka thë