BREAKING NEWS

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë Shqipërisë, anija cisternë dhe shoqëruesi i saj misterioz po i drejtohen...

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë
x
BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x

Politike

“Pse po zvarritet procedura”/Tritan Shehu me tone të revoltuara në Kuvend, zbardhet kërkesa e tij: Kanë kaluar afatet!

“Pse po zvarritet procedura”/Tritan Shehu me tone të revoltuara

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu akuzoi Kuvendin se po zvarrit çështjen e parashtruar nga opozita për rezolutën e krimet e luftës në Kosovë.

Ai tha se rezoluta për dënimin e krimeve serbe ndaj shqiptarëve të Kosovës.

“Kjo gjë dështoi se dhe rezoluta e sotme u paraqit nga njëra anë. Ndërkaq, rezoluta për të dënuar krimet serbe në Kosovë ka javë që po zvarritet. S’po futet në rend të ditës. Kjo është shkelje e procedurës e rregullores së Kuvendit. Ka një rregullore që përcakton qartë për veprimet, hapat dhe afatet kohore të një rezolute të tillë. Jemi në tejkalim total të afateve dhe procedurave për të miratuar këtë rezolutë. Gjë e cila s’na nderon aspak si parlament dhe na vë në pozitë të vështirë. Pse po zvarritet në këtë mënyrë, pse po pengohet futja e kësaj rezolute? Se di nëse ka kaluar në Konferencën e Kryetarëve, pasi ka situatë mistike në atë konferencë. Flitet që të kalojë në Komisionin e Jashtëm, por s’ka pse. Mund të tentonim të bënim pastaj një marrëveshje apo fond për të ndarë së bashku. Nëse kolegët kanë dorëzuar një rregullore të përbashkët, të flasim, por nëse jo të dalim veç e veç. Po shkelet procedura.”, tha Shehu.

Më të lexuarat