BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Politike

Pse Rama hesht për lidhjen me McGonigal? Kreshnik Spahiu “zbërthen” kryeministrin

Pse Rama hesht për lidhjen me McGonigal? Kreshnik Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se heshtja e kryeministrit Edi Rama lidhur me çështjet McGonigal është ajo e një të pandehuri.

Sipas Spahiut, Rama hesht sepse e di se nëse jep më detaje se çdo deklaratë e tij mund ta komplikojë pozitën e tij.

Duke deklaruar se e ka mik ish-agjentin e FBI, Rama sipas Spahiut, i çon një mesazh diplomatik SHBA se ai është antirus dhe proamerikan.

“Çështja e Ramës është që në veprimet e tij ka shkelur ligjin, por nuk ka cenuar marrëdhënien me SHBA, se i ka kryer një favor SHBA duke përzënë rusin nga tenderi. Ai thotë diplomatikisht janë në rregull se i bëra një favor amerikanëve. Ai do të lëshojë mesazhin që është antirus dhe proamerikan. Mendoj që Rama në momentin e që e ka njohur ish-zyrtarin ky ka qenë në detyrë dhe financiarisht përfitoi ish-shefi i FBI jo Rama në akuzën e SHBA. Rama e ka përdorur për klering politik për të përçarë opozitën”, tha Spahiu.