BREAKING NEWS

Shkëlzen Berisha drejt burgut, ortaku i Diverolit zbardh detaje nga pazaret që bënë me djalin e ish-kryeministrit për trafikun e armëve në Gërdec, ja si u manipulua stema kineze në fishekët dhe kush merrej me paketimin municionit

Shkëlzen Berisha drejt burgut, ortaku i Diverolit zbardh detaje nga pazaret
x
BREAKING NEWS

21 janari, SPAK shpall moskompetencë për kallëzimet, zbardhet lëvizja e minutave të fundit

21 janari, SPAK shpall moskompetencë për kallëzimet, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x

Politike

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur mbi samitin BE-Ballkani Perëndimor.

I ftuar në emisionin Now, Manjani u shpreh se qëllimi pse samiti i BE mbahet në Tiranë, është sepse duan të përcjellin mesazhin për Ballkanin Perëndimor, se vendi i tyre është në BE.

Manjani tha se është budallallëk ballkanas dhe shqiptar të thuash se samiti u mbajt tek ne se jemi më të mirët.

 “Së pari vetë BE s’e ka menduar kaq gjatë sa po mendohemi ne pse u zgjodh Tirana, janë tre samite të mbajtura në Ballkan për Ballkanin. Në 2021 në Zagreb dhe u fol për Ballkanin, edhe nesër nuk do flitet për Tiranën, nuk është ditë as për të festuar as për të protestuar. Është një mesazh që BE do t’ia japë Ballkanit Perëndimor për të treguar që vendi juaj është në BE. Askush s’mund të thotë që jam unë më i miri në Ballkan se ky është budallallëku ballkanas dhe shqiptar. Për reklamë është gjë e mirë”, tha Manjani.

Më të lexuarat