BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x
BREAKING NEWS

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë dorëheqjen sot

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë
x
BREAKING NEWS

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën” dhe sulmon Metën dhe Kryemadhin, zbulon se kush ia dha dosjen LSI-së

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën”
x
BREAKING NEWS

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e Berishës, raportet e DASH për Ramën janë denigruese

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e
x

Politike

“Pse SPAK nuk heton mbi Gërdecin?”/Taulant Balla del me deklaratën e fortë: Kanë disporporcion të tmerrshëm pasurie. Prokuroria të hetojë gjyqtarët dhe prokurorët e ...

“Pse SPAK nuk heton mbi Gërdecin?”/Taulant Balla del me

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka deklaruar se Prokuroria duhet të nisë hetimet ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga Vettingu.

Sipas Ballës, këta ish-magjistratë duhen hetuar për pasurinë e tyre e cila sipas tij, është në një disporpocion të madh me atë që kanë deklaruar se e kanë fituar në mënyrë të ligjshme.

“Shqipëria nuk ka ende një listë të plotë të ish-gjyqtarëve, ish-prokurorëve, ish-mgjiastratëve të cilët janë shkarkuar nga Vettingu që kanë rezultuar me mospërputhje tepër rtë mëdha të gjendjes dhe asaj që kanë përfituar në mënyrë ligjore, gjë për të cilën duhet që hetimet të jenë të forta, numri i asaj që raportohet është shumë i vogël me numrin e gjyqtarëve të shkarkuar me disporporcion pasurie dhe natyrshëm nëse unë do të isha një zyrtar i Brukselit do të thosha që Shqipëria nuk e ka adresuar këtë rekomandim. Është e qartë. Nuk mund të themi ne që prokuroria nuk mund të fillojë hetime kryesisht. Prokuroria duhet të fillojë hetime kryesisht”, u shpreh Balla në Këshillin e Integrimit.

Balla: Pse SPAK nuk bën transparente se çfarë po ndodh me hetimet për Gërdecin. Pse SPAK nuk heton 21 Janarin dhe Korrupsionin që shkaktoi Tragjedinë e Gërdecit?

Çfarë opinioni ka prokuroria shqiptare për “Non grata”?

Më të lexuarat