BREAKING NEWS

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep përgjigjen e prerë gazetarit

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep
x

Politike

“Pse të gjithë po shqyhen të mbrojnë Dvoranin?!”, ish-deputeti i LSI del në krah të Metës dhe flet për prapaskenat e rënda: Ja kush e bëri palaçollëkun!

“Pse të gjithë po shqyhen të mbrojnë

Ish-deputeti i LSI, Petrit Valisi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka dal në krahë të Metës për Gjykatën Kushtetueses dhe ka sulmuar ashpër qeverinë. Sipas tij të gjithë po mundohen të shfajësojnë Ardian Dvoranin, i cili po sipas këtij të fundi ka shkelur Kushtetutën.

Postimi i Vasilit

Pergjegjesia per palacollekun mashtrimit me vendimet e KED bie vetem mbi Kryetarin!

Te gjithe mafiozet e qeverise dhe sklleverit diplomatike, si pjese e borderose se saj jane pushtuar nga makthi se deshtuan te kapin Gjykaten Kushtetuese.

Te gjithe bashke keta po shqyhen te shfajesojne Dvoranin,qe dhunoi Kushtetuten dhe ligjin dhe te fajesojne KED qe ka kryer me korrektese detyren.

Tentativa mafioze e Kryetarit te KED per te rrembyer te drejten e zgjedhjes dhe per detyruar presidentin te shkelte Kushtetuten duke zgjedhur njeherazi dy anetare te gjykates kushtetutese nuk ka shfajsim ne bote pervec perballjes me drejtesine.

KED ka urdheruar te zbatohet ligji dhe vendimet te publikohen ne faqen zyrtare te Gjykates se Larte,ndersa Dvorani ne funksion te pucit te kapjes kriminale te Gjykates Kushtetuese.

Keta nuk i duan anetaret e Gjykates Kushtetuese as me integritet dhe as qe te kene mbaruar magjistraturen,por vetem ata qe s’kane marre provimin dhe qe jane “krenare,” se betohen buze Lanes

Keta i duan anetaret e kushtetueses dele si deputetet e gjysmekuvendit te shnderruar ne Landfill.

Koha e mafiozeve qeveritare dhe sklleverve diplomatike ka mbaruar tani flet Kushtetuta e Shqiperise sovrane.