BREAKING NEWS

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja kush rrezikon largimin dhe ndryshimi i strukturës së ministrive

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare, dyshohet se ra nga kati i 5 i banesës (EMRI+FOTO)

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare,
x
BREAKING NEWS

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin që do të fundosë SHBA: Kjo parti shumë shpejt do të zhduket...

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin
x
BREAKING NEWS

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve në vend rritet shpejt, ministria zbardh shifrat më të fundit

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve
x
BREAKING NEWS

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep mbështetje Bashës dhe lajmëron se nuk do prishë marrëveshjen për rikthimin në krye të partisë

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime "bombë"! Spartak Ngjela nxjerr emrat, paralajmëron arrestimin e dy politikanëve të njohur shqiptarë

Priten zhvillime "bombë"! Spartak Ngjela nxjerr emrat,
x
BREAKING NEWS

Publikohet lista, kush janë anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD (E plotë)

Publikohet lista, kush janë anëtarët e rinj të
x
BREAKING NEWS

Një ditë tjetër pa viktima, MSH bën bilancin e 24 orëve të fundit: Janë kryer 2431 testime, ja sa persona kanë rezultuar pozitiv me Covid

Një ditë tjetër pa viktima, MSH bën bilancin e 24 orëve
x

Politike

Pse u publikua aktakuza pak ditë para takimit Thaçi-Vuçiç? Kreshnik Spahiu zbërthen prapaskenat

Pse u publikua aktakuza pak ditë para takimit

Kreshnik Spahiu tha se aktakuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi erdhën për arsye të marrëveshjes që donte të bënte Thaçi me Vuçiçin.

‘Marrëveshja e fshehtë, e nxituar dhe duke lënë jashtë BE-në bëri që të publikoheshin aktakuzat. Para dy muajsh amerikanët rrëzuan Albin Kurtin, ndërsa kësaj radhe Evropa rrëzoi Hashim Thaçin. Në SHBA nuk do kishte marrëveshje ekonomike.

BE i ka vënë kusht Serbisë, dukë thënë se po njohu Kosovën do hyjë shpejt në BE. Serbia nuk është e interesuar për BE-në. U bënë aktakuzat sepse në marrëveshje kishte edhe pikën e amnistisë, ku Serbia nuk  njeh krimet mbi Kosovën” , është shprehur Spahiu në Open.