BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin grek, mediat zbardhin detajet

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Nisin arrestimet/ Armë zjarri, fenelina e dylbi në makinë! Zbardhen akuzat ndaj personave që vihen në pranga

Nisin arrestimet/ Armë zjarri, fenelina e dylbi në makinë!
x

Politike

“Ptu… jeni turpi i këtij vendi”/ Rama mungoi kur u votua Porti i Durrësit në Kuvend, Vasili nuk përmbahet ndaj mazhorancës: Ai vetëm grabit, ua la rripave deputetë ta miratojnë

“Ptu… jeni turpi i këtij vendi”/ Rama mungoi kur u votua

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar për mungesën e kryeministrit Rama në seancën maratonë të Kuvendit ku u votua marrëveshja për Portin e Durrësit.

Sipas Vasilit, Rama “vetëm grabit dhe rrëmben se sa për përgjegjësinë…. atë jua le të tjerëve sa herë është në hall”.

“Mbajti ca fjalime të një drogaxhiu, djersiti si lopë, psherëtiu, lehu dhe mjaulliu dhe ua la këtyre rripave deputete, që ta votojnë hajdutërinë e tij 6 miliardë euro të Portit të Durrësit”, thekson Vasili.

REAGIMI I PLOTE I VASILIT NE RRJETET SOCIALE

Ky Edi Rama as firmosi as votoi vetë fare per kete marreveshjen e hajdutllekut te Portit te Durresit!

Mbajti ca fjalime te nje drogaxhiu, djersiti si lope, psheretiu, lehu dhe mjaulliu dhe ua la ketyre rrypave deputete, qe ta votojne hajduterine e tij 6 miliarde euro te Portit te Durresit.

Nja 70 gjakshprishur, por edhe budallenj deputete, qe u vetperdoren si bedela qe votojne dhe s’bejne as gëk as mëk.

Ky vetem grabit dhe rremben se sa per pergjegjesine…. ate jua le te tjereve sa here eshte ne hall.

Dhe mire e ben kur te tille deputete te pacipe votojne si bageti, qe u hedhin dy lopata tagji ne grazh dhe e pertypin e nuk hapin gojen.

Ptu… turpi i ketij vendi me KM & deputetë rilindjeje!

Më të lexuarat