BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Politike

Publikimi i raportit të DASH, ish deputeti citon: Rrezik nga krimi në Tiranë!

Publikimi i  raportit të DASH, ish deputeti citon: Rrezik nga krimi në

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të raportit vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e të bërit biznes në Shqipëri.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Vasili shprehet se raporti i publikuar tregon qartë fytyrën e vërtetë të kriminalizuar të qeverisë së kryeministrit Rama.

Statusi i plotë:

Departamenti Amerikan i Shtetit ne Raportin e publikuar sot tregon qarte fytyren e vertete te kriminalizuar te qeverise se Ramës.

‘Ka rrezik të konsiderueshëm nga krimi në Tiranë. Qeveria shqiptare po bën një përpjekje të bashkërenduar për të përmirësuar aftësitë e zbatimit të ligjit të vendit dhe për të zvogëluar korrupsionin. Krimi i organizuar ka një ndikim të theksuar në Shqipëri, me një rrjet të organizatave kriminale të përfshira në trafikimin e drogës, grabitje, ryshfet, pastrim parash, prostitucion dhe trafikim njerëzor’.