BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Politike

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po

Gazetarja Klodiana Lala thotë se qeveria dhe institucionet e dinë se cilët sisteme janë hakeruar dhe se cfarë materiali është marrë, por zgjedhin që të mos dalin në një konferencë dhe të njoftojnë publikun.

Në emisionin “Open”, Lala thotë se sot politika duhej të ishte më e bashkuar se kurrë për të gjetur një zgjidhje për situatën në të cilën ndodhemi, teksa vijojnë sulmet kibernetike.

“Kemi sot Spiropalin që reagon dhe thotë se është historia politike, e të tjera me radhë, sot politika duhet të ishte më e bashkuar se kurrë, të ketë një koordinim të të gjitha institucionet. Nuk i kam parë të dalin dhe të flasin. Kanë dalë në konferenca për shtyp për ngjarje nga më banalet, dhe nuk kam parë të ketë një konferencë të përbashkët mes institucioneve për të gjetur një zgjidhje. Sot institucionet janë shumë të sigurta dhe po gënjejnë, e dinë se çfarë sistemi është prekur dhe çfarë të dhënash janë marrë dhe kanë për detyrë të dalin dhe të përgatisin qytetarët. Kemi ne garanci nëse janë prekur të dhënat e ministrisë së mbrojtjes?!”, thotë Lala.