BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

Publikohet sondazhi/ Sa qytetarë nuk do të marrin pjesë në zgjedhje?

Publikohet sondazhi/ Sa qytetarë nuk do të marrin pjesë në

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës a do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale dhe 44.4% e kryeqytetasve janë përgjigjur sigurisht që do të marrin pjesë.

36.8% e qytetarëve të Tiranës janë shprehur skeptik duke thënë ndoshta do të marrim pjesë në zgjedhjet për kryetarë Bashkie. Ndërsa 9.7% e kryeqytetasve janë shprehur ndoshta nuk do të marr pjesë në zgjedhjet lokale. Ndërkohë 5.7% e qytetarëve të Tiranës janë shprehur sigurisht që nuk do të marrim pjesë në zgjedhjet lokale.

Tek ata që janë shprehur se ndoshta nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale dhe sigurisht që nuk do të marr pjesë 15.5% janë meshkuj ndërsa 15.4% janë femra.

Ata që nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale janë më shumë të grup moshës 35-44 vjeç me 21.9% pasuar nga grup mosha 25-34 vjeç me 20.2%, grup mosha 45-54 vjeç me 17.6%, grup mosha 18-24 vjeç me 15.4% dhe ka një zbritje tek grup mosha 55-64 vjeç me 9% duke shkuar në 6.5% në grup moshën 65-75 vjeç.

39% e atyre që nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet e 14 majit janë të pa identifikuar politikisht ndërsa 12.8% janë votues të PD dhe 6% janë votues të PS.

Më të lexuarat