BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Politike

Publikuan fotot e tmerrshme nga morgu, Spiropali 'shuplakë' të fortë opozitës: Nuk merret pushteti me të vdekurit!

Publikuan fotot e tmerrshme nga morgu, Spiropali 'shuplakë'

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar për foton e nxjerrë nga morgu i Tiranës, ku shiheshin kufomat të shtrira në tokë. Ajo ka akuzuar opozitën se po bën luftë për pushtet me të vdekurit.

"Cila media në botë cila opozitë në botë nxjerr foto nga morgu në një situatë të tillë kur njerëzit janë të ngarkuar psikologjikisht dhe vujanë se familjarët i kanë të shtruar në spitale.

Akuzat mbi moralin e tyre dhe profesionizmin e mjekëve dhe me ngarkesë ligjore, shkuan deri aty sa kërcënuan  se do ta çojnë në prokurori por të shkojnë në prokurori. Të gjithë janë duke bërë luftë për pandeminë këta janë duke bërë luftë për pushtet, por nuk merret pushteti me të vdekurit. Ti lëmë të vdekurit të prehen dhe fmiljarët të qetësohen ne do të vazhdojmë luftën me mjekët, per ti bërë ballë pandemisë.

Është një kohë për të reflektuar se politika nuk mund ta bëjë shoqërinë copa por ta bashkojë", tha Spiropali.