BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Politike

Punuan bashkë në ndihmë të refugjatëve nga Kosova, Veliaj ritakon pas 22 vitesh shokun e tij të vjetër

Punuan bashkë në ndihmë të refugjatëve nga Kosova,

Gjatë vizitës së tij në SHBA, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka ritakuar dhe shokun e tij të vjetër Jeremy.

Si Veliaj dhe Jeremy 22 vite më parë u larguan përkohësisht nga Michigani për t’ iu bashkuar grupeve të ndihmës gjatë dhe pas Luftës në Kosovë.

22 vite më parë, unë dhe Jeremy u larguam për pak kohë nga Michigani dhe iu bashkuam grupeve të ndihmës gjatë dhe pas Luftës në Kosovë – një përvojë që na ndryshoi jetën! Sot ishte kënaqësi të ritakoheshim në Washington DC, ku Jeremy dhe USAID po luftojnë fort kundër pandemisë”, shkruan Veliaj.

Më poshtë foto gjatë punës në Kosovë në ndihmë të njerëzve në nevojë:

Punuan bashkë në ndihmë të refugjatëve nga Kosova,

Punuan bashkë në ndihmë të refugjatëve nga Kosova,

Më të lexuarat