BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Politike

"Pyes veten time se çfarë duhet të bëj për ..."/ Shpërthen Basha dhe i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Edi Ramës: Nuk ‘pështyj’ mbi Sali Berishën, por do ta vazhdojmë...

"Pyes veten time se çfarë duhet të bëj për

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij me tone të forta iu ka përgjigjur kryeministrit Edi Rama.

“Më keqi mes nesh as nuk krahasohet me më të mirin tuaj”. Kështu u shpreh sot Lulzim Basha në Kuvend duke iu drejtuar kryeministrit Edi Rama.

Nga foltorja, kreu i PD u ndal edhe te turi që ka ndërmarrë Sali Berisha kundër tij.

Ai tha se rruga që po e çon poshte Berishën, do të marrë me vete edhe Edi Ramën.

“Pastrimi i PD do të vijojë. Unë nuk pështyj në bashkëpunimin tim 16-vjeçar me Sali Berishën. Pyes veten time se çfarë duhet të bëj që Partia Demokratike të jetë sërish valvula e shpresës jo vetëm për demokratët. Dhe unë e di rrugën. Por ajo rrugë do të marrë poshtë edhe ty, dhe nuk ka zot që të shpëton” – tha Lulzim Basha.