Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Pyetjen ta dhanë në kufje”, Basha kapet me gazetaren pas Kryesisë së PD

Postuar: 15/05/2019 - 19:43

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk iu përgjigj pyetjes së gazetares së Report TV, i që i kërkoi një mendim për Bedri Hoxhës, që kandidon si i pavarur për bashkinë e Klosit.

“Pse duhet të bëj komente unë për atë? Nuk kam asnjë koment, shkoni pyesni atë. Çfarë është tek kriminelet,përdhunuesit, vrasësit dhe trafikantet që  ka kandiduar Edi Rama dhe bashkimet e tij profesionale (i referohet Bindjes Demokratike). Kështu thuaji atij që ta jep pyetjen në kufje”, i tha Basha gazetares.
 
Kreu demokrat u shpreh i vendosur për të mos u bërë pjesë e asnjë palë zgjedhjesh pa largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 23:59

Deputeti Myslim Murrzi i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha për deklaratën e këtij të fundit në një studio televizive.

Postuar: 24/08/2019 - 23:30

Kryeministri, Edi Rama ka shpërndarë disa foto në faqen e tij zyrtare në “Facebook”,

Postuar: 24/08/2019 - 22:32

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demoraktike Gazment Bardhi, nëpërmjet një reagimi në “Fa

Postuar: 24/08/2019 - 21:49

Ish-deputetja Partisë Demokratike ka dhënë së fundmi një intervistë ndryshe rreth jetës së saj pe

Postuar: 24/08/2019 - 20:41

Ish-deputetja Grida Duma ka folur së fundmi rreth jetës së saj personale dhe si politikane.

Postuar: 24/08/2019 - 20:11

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka qenë mjaft e ashpër në reagimin e saj pas

Postuar: 24/08/2019 - 19:42

Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj