BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Politike

"Qau mbi varrin e Millosheviçit", Spiropali reagon ashpër për fituesin e Nobelit

"Qau mbi varrin e Millosheviçit", Spiropali reagon ashpër

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar për çmimin Nobel për Letërsi që iu akordua shkrimtarit austriak Peter Handke.

Spiropali shkruan se Handke ka qenë një përkrahës i Millosheviçit, madje ai ka qarë në varrin e tij. Ajo shton se është një turp për Komitetin që jep çmimin Nobel, që këtë çmim me kaq rëndësi ia dhuron një personi që admiron ish-presidentin famëkeq serb.
 
Postimi i Elisa Spiropalit:
 
Nobeli për Letërsi iu dha Peter Handke, glorifikuesit të Millosheviçit, mbështetësit të genocidit kundër shqiptarëve të Kosovës, njeriut që qau në varrimin e kasapit të Ballkanit. Fal Zotit nuk është gjallë Hitleri se Nobelin do e fitonte “Mein Kampf”-i. #TurppërKomitetin

Më të lexuarat