BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Politike

Qëndrimi i kryeministrit për situatën në Veri, reagon deputeti: Çdo situatë në Kosovë plotëson portretin anti Kosovë të Edi Ramës

Qëndrimi i kryeministrit për situatën në Veri, reagon

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka komentuar reagimet e kryeministrit Edi Rama në lidhje me ngjarjen në Kosovë dhe qëndrimin e tij ndaj sulmit në Veri.

Në një reagim në Facebook, Vasili shprehet se “çdo situatë në Kosovë plotëson portretin anti Kosovë të Edi Ramës”.

Sipas deputetit, Kosova është pasqyra e pamëshirshme e fytës së pabesë të Ramës.

“Duhet pasur gjithmonë parasysh një portret i tillë për të treguar se si nuk duhet të jetë kurrë një shtetar në Shqipëri. Nuk duhet harruar një portret i tillë, për të treguar shëmbëlltyrën më të keqe të antishqiptarizmit, të pengut, të palaços politik, të të shiturit ë dyert më të ndyra, që urrejnë shqiptarizmin”, shprehet Vasili.

Reagimi i Petrit Vasilit:

Kosova pasqyra e pamëshirshme e fytyrës se pabesë te Edi Rames!

Çdo ngjarje ne Kosove eshte nje mundesi per te plotesuar portretin e vertete te Edi Rames.

Cdo ndodhi ne Kosove heq shtresa te trasha hipokrizie, demagogjie, propagande me te cilat eshte zhyer portreti i Edi Rames. Çdo situate ne Kosove ploteson portretin anti Kosove te Edi Rames ne te gjithe elementet e tij, ku me thene te verteten njeri eshte me i shemtuar se tjetri.

Çdo problematike ne Kosove e kompleton rolin portretin e Edi Rames si peng i vertete i Beogradit dhe detajet ne kete drejtim jane njeri me i neveritshmem se tjetri. Cdo shqetesim ne Kosove permbush portretin e Edi Rames si njeri i perdorur dhe i sterperdorur keqas nga duart me negative antishqiptare.

Kosova pra është pasqyra e pamëshirshme ku ky portret del kaq qarte dhe kaq shemtueshem ne çdo penelate te portretit te Edi Rames. Ne momentin e pare shumekush do te donte natyrshmem ta flakte ne plehra nje portret, qe tregon nje shemtire te tille.

Por e kunderta vlen shume me shume.

Duhet pasur gjithmone parasysh nje portret i tille per te treguar se si nuk duhet te jete kurre nje shtetar ne Shqiperi. Nuk duhet harruar nje portret i tille, per te treguar shembelltyren me te keqe te antishqiptarizmit, te pengut, te palacos politik, te te shiturit ne dyert me te ndyra, qe urrejne shqiptarizmën.

Kosova eshte perfundimisht pasqyra me e pameshirshme e portretit te denatyruar nga tradhetia te Edi Rames.

Më të lexuarat