BREAKING NEWS

Menjëherë pas ceremonisë së betimit, Biden bën lëvizjen e parë si President i SHBA-ve: Nuk duhet të humbasim kohë!

Menjëherë pas ceremonisë së betimit, Biden bën
x

Politike

“Qenka revoltuar Salihu”, Erion Braçe ‘i përvishet’ Berishës dhe nuk i lë gjë pa nxjerrë: Ti vjen nga regjimi i mbyllur me gjak! Unë dhe i ndjeri Olldashi kemi...

“Qenka revoltuar Salihu”, Erion Braçe ‘i

Zv.kryeministri Erion Braçe ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha që në vend janë bërë rrugë vetëm në kohën e qeverisjes së tij.

Teksa ia numëron ‘një për një’ Braçe shkruan se Berisha është i regjimit mbyllur me gjak.

Postimi i plotë:

QENKA REVOLTUAR SALHIU;

I KEMI MARRE RRUGET!

I KA BERE TE GJITHA AI,

POR PA LEKE!

Po Salhi,

ne kete vend cdo gje e ke bere ti!

Me arsye;

Ti je i tre rregjimeve, hem i diktatures, hem i rregjimit tend mbyllur me gjak,

hem i rregjimit korruptiv PDLSI mbyllur dhe ai me gjak!

Pra ne cdo kohe je ti;

Ndaj cdo gje-vepra te komunizmit qe ca i shkaterrove, ca i vodhe, ca i pronesove, vepra te rregjimeve te tua-sic ajri, uji, dielli, pemet, fushat, malet, portalet, televizionet, djegiet, grabitjet, vrasjet ti i ke bere!

E kam shume seriozisht,

ne hem marrim fryme se je ti,

hem ngrohemi se je ti,

hem hame e pime se je ti!

Tani tek rruget;

Sic e sheh edhe ato i ke bere vec ti,

si ato te ngushtat kufizuar me plepa e vreshta me hunj me maje qe mos uleshin avionet e imperializmit,

edhe keto te gjerat det qe nuk mbarojne asnjehere edhe pse ti i inaguron!

Madje ti sje si te tjeret;

TI I KE BERE TE GJITHA RRUGET PA LEKE, ZERO, KOKER LEKU!

Ja fjala bie, kete Kardhiq-Delvine e ke bere ti, aty sot skalon asgje vec makinave qe ndertojne rrugen po crendesi ka; ti e ke bere rrugen, 9000 kilometer te gjate!

PO LEKET?

A LEKET TI I KE NE TABELE,

KERKUND TJETER!

9 vite me pare, une dhe i ndjeri Olldashi kemi bere nje interpeleance model ne Kuvend tamam per skemen tende te te berit te rrugeve pa leke!

Kisha grumbulluar te gjitha tabelat e tua ngulur lart e poshte e i kisha vene mbi buxhet ku ishin celur e bere rruge me 1 milion leke!

Gjeje, lexoje, mbushur me fakte!

Pra ti Salhi i ke bere te gjitha!

PUNA ESHTE SE LEKET I KEMI PAGUAR NE E RRUGET PO I BEJME NE!

Jane letra shteti, thesari;

Nuk jane pare xhepi, por buxheti!

Video: Tani, ne proces ndertimi rruga e Arbrit,

e mbaruar dhe inaguruar njehetevne zgjedhjet e vitit 2013 nga Salhi Berisha.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

QENKA REVOLTUAR SALHIU; I KEMI MARRE RRUGET! I KA BERE TE GJITHA AI, POR PA LEKE! Po Salhi, ne kete vend cdo gje e ke bere ti! Me arsye; Ti je i tre rregjimeve, hem i diktatures, hem i rregjimit tend mbyllur me gjak, hem i rregjimit korruptiv PDLSI mbyllur dhe ai me gjak! Pra ne cdo kohe je ti; Ndaj cdo gje-vepra te komunizmit qe ca i shkaterrove, ca i vodhe, ca i pronesove, vepra te rregjimeve te tua-sic ajri, uji, dielli, pemet, fushat, malet, portalet, televizionet, djegiet, grabitjet, vrasjet ti i ke bere! E kam shume seriozisht, ne hem marrim fryme se je ti, hem ngrohemi se je ti, hem hame e pime se je ti! Tani tek rruget; Sic e sheh edhe ato i ke bere vec ti, si ato te ngushtat kufizuar me plepa e vreshta me hunj me maje qe mos uleshin avionet e imperializmit, edhe keto te gjerat det qe nuk mbarojne asnjehere edhe pse ti i inaguron! Madje ti sje si te tjeret; TI I KE BERE TE GJITHA RRUGET PA LEKE, ZERO, KOKER LEKU! Ja fjala bie, kete Kardhiq-Delvine e ke bere ti, aty sot skalon asgje vec makinave qe ndertojne rrugen po crendesi ka; ti e ke bere rrugen, 9000 kilometer te gjate! PO LEKET? A LEKET TI I KE NE TABELE, KERKUND TJETER! 9 vite me pare, une dhe i ndjeri Olldashi kemi bere nje interpeleance model ne Kuvend tamam per skemen tende te te berit te rrugeve pa leke! Kisha grumbulluar te gjitha tabelat e tua ngulur lart e poshte e i kisha vene mbi buxhet ku ishin celur e bere rruge me 1 milion leke! Gjeje, lexoje, mbushur me fakte! Pra ti Salhi i ke bere te gjitha! PUNA ESHTE SE LEKET I KEMI PAGUAR NE E RRUGET PO I BEJME NE! Jane letra shteti, thesari; Nuk jane pare xhepi, por buxheti! Video: Tani, ne proces ndertimi rruga e Arbrit, e mbaruar dhe inaguruar njehetevne zgjedhjet e vitit 2013 nga Salhi Berisha.

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on