BREAKING NEWS

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj, ndërkombëtarët marrin në patronazh gjurmimin e parave të korrupsionit dhe burgosjen e politikanëve

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj,
x

Politike

“Qentë e politikës do të trimërohen dhe do të shqyejnë gjithçka”, juristi Romeo Kara del me paralajmërimin e frikshëm

“Qentë e politikës do të trimërohen dhe do të

Nisur nga ngjarja e fundit e sanitares së spitalit ‘Shefqet Ndroqi’, e cila i mori përmes mashtrimit vajzës së një pacienteje që kurohej për COVID-19 tetë milionë lekë, ka ardhur reagimi i fortë i juristit Romeo Kara.

Sipas tij korrupsioni dhe mashtrimi ekziston për aq kohë as ai është kthyer në një qëllim i forcave politike dhe programet e tyre janë demagogji elektorale.

Kara paralajmëron se për aq kohë sa korrupsioni nuk ndëshkohet, qentë e politikës sipas tij do të trimërohen dhe do të shqyejnë gjithçka nga pasuria publike.

“Persa kohe qe korrupsioni eshte kthyer në nje qellim i “ligjshem” i forcave politike, për aq kohe programet e tyre politike jane të pavlera dhe thjesht nje demagogji elektorale.

Persa kohe qe ndeshkimi i korrupsionit eshte thjesht nje premtim për të ardhmen, për aq kohe qente e politikes do të trimerohen dhe do të shqyejne gjithshka gjejne nga pasuria publike.”, shkruan Kara.

Më të lexuarat