Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qeveria “Rama 2” mblidhet sot, ja vendimet që do të miratohen

Postuar: 13/09/2017 - 16:22

Pas krijimit të saj qeveria “Rama 2” do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti.

Mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Sipas burimeve në mbledhjen e parë të qeverisë janë 10 pika në rendin e ditës. Po kështu mësohet se vendimi i parë i qeverisë do të jetë shpallja e vitit të Skënderbeut.

Po kështu në mbledhjen e ekzekutivit pritet të ngrihet komisioni i posaçëm për figurën e Skënderbeut. Vendimi tjetër ka të bëjë me certifikatat, që do të sjellë lehtësim të burokracive administrative.

Gjithashtu burime bëjnë të ditur se pritet një tjetër vendim për godinën e Lidhjes së Shkrimtarëve.

Një vendim tjetër që pritet sot nga Këshillimi i Ministrave ka të bëjë me një fond ndihme ndaj SHBA për të prekurit nga uragani “Irma”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme, Kreshnik Çollaku e ka konsideruar një akt humanizmi dënimin e Ratko Mlladiç nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës, në nderim mijëra viktimave.

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako është përgjuar duke ofruar ten

Postuar: 22/11/2017 - 22:05

Gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, nënvizon se shumë shpejt do të hapet rruga për krijimin e institucioneve të reja të drejtësisë

Postuar: 22/11/2017 - 21:45

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, në Lubjanë.

Postuar: 22/11/2017 - 20:20

Me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, i cili denoncon punimet në qendrën e Bashkisë së Divj

Postuar: 22/11/2017 - 20:07

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein deklaron se ka informacione nga kolegët e tij amerikanë se po e ndjekin me vëmendje çështjen "Tahiri&qu

Postuar: 22/11/2017 - 19:25

Nga mbledhja e konventës “Lëvizja e Gruas për Integrim”, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u ka bërë thirrje të gjitha grave të bashkohen pa dallime partiake pvr të