BREAKING NEWS

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in, zbulohen prapaskenat dhe lidhjet e tij të fshehta: Në koordinim të ngushtë me.. (AUDIO)

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in,
x

Politike

“Qeveria dështoi me negociatat”, Rama i përgjigjet ‘flakë për flakë’ PD me foton e Donald Tusk dhe të Bashës: Pa koment!

“Qeveria dështoi me negociatat”, Rama i përgjigjet

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur menjëherë akuzave të Lulzim Bashës ndaj qeverisë shqiptare pas mos-hapjes së negociatave nga BE.

Basha e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare.

Përmes një foto-mesazhi në “Facebook”, Rama citon kreun e KE, Donald Tusk, i cili tha se nuk është faji i Shqipërisë për mos hapjen e negociatave, ndërsa përbri fjalës së tij vë deklaratën e Bashës, duke shkruar me ironi “PA KOMENT”.

“Nuk pati unanimiteti për negociatat! Nuk është faji i Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut”, tha Donald Tusk.

“Vendimi për të mos hapur negociatat është dështim i qeverisë shqiptare”, u shpreh Basha.