Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qeveria jep 100 mijë dollarë për të prekurit nga Uragani “Irma”

Postuar: 13/09/2017 - 22:56

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit.

Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas shkatërrimit nga uraganet me fuqi  shkatërruese që u përballen autoritetet amerikane.

Qeveria e re jep 100 mijë dollarë fond solidariteti për dëmet nga uragani në shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Uragani “Irma” shkaktoi 40 viktima dhe dëme të konsiderueshme material dhe  miliona njerëz të tjerë  janë evakuuar nga autoritetet

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 33

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/06/2018 - 23:33

Ngritja e një kampi refugjatësh në Shqipëri është një nga çështjet më të komentuara në vendin tonë.

Postuar: 23/06/2018 - 21:32

Drejtuesi i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima i ftuar në studion e Ora News, e konsideroi si katas

Postuar: 23/06/2018 - 21:23

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar të tjera detaje rreth projektit “Smile Albania”.

Postuar: 23/06/2018 - 21:16

Pas hapjes së sezonit turistik, kryeministri Edi Rama ka vijuar me postimet që udhëzojnë qytetarë

Postuar: 23/06/2018 - 21:10

Pas hapjes së sezonit turistik, kryeministri Edi Rama ka vijuar me postimet që udhëzojnë qytetarë

Postuar: 23/06/2018 - 19:54

Prej disa muajsh artistët po protestojnë kundër shembjes së godinës historike të Teatrit Kombëtar

Postuar: 23/06/2018 - 19:51

Analisti Ilir Kulla ka argumentuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24 se ve