Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Qeveria teknike e Bashës ishte budallik”, Dash Shehi i nxjerr 'bojën' kreut të PD: Ministra e drejtorë të vdekur!

Postuar: 16/05/2019 - 12:42

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi thotë se ministrat e PD në qeverinë teknike të vitit 2017, ishin një lëvizje e gabuar.

I ftuar tek emisioni “Arena” në Ora News, Shehi tha se qeveria ishe një budallallëk nga Partia Demokratike, dhe e ngarkoi PD me një peshë të panevojshme.

Diskutimi Hila-Shehi:

Dritan Hila: E di kush është e rëndë? E rëndë është qëndrimi edhe dy muaj e ca, i PD në qeveri me Ramën.

Dashamir Shehi: Po çfarë qeverie ka pasur me Ramën. Me thënë të drejtën ky ishte një budallik i PD.

U kam thënë edhe aty brenda, ishte budallik. Ça ideje ka për të mbajtur disa drejtorë të vdekur, ca ministra të vdekur, që formalisht rrinin në qeveri.

Këto e ngarkonin opozitën me një peshë të panevojshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama, vijon ende luftën me artistët për Teatrin e ri Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Rama ka publikuar një mendim të Genc Fugës për një teatër të ri.

Postuar: 25/08/2019 - 13:30

Benefitet që u ofron ligji duket se shfrytëzohen mjaft mirë nga pushtetarët shqiptarë.

Postuar: 25/08/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, më anë të një postimi në Facebook ka propozuar një zgjid

Postuar: 25/08/2019 - 12:30

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi tregoi dje sesi ish-kryeministri Sali

Postuar: 25/08/2019 - 12:22

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bër

Postuar: 25/08/2019 - 11:30

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë pretendimet e Presidentit

Postuar: 25/08/2019 - 10:47

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook ku shpreh