BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x

Politike

Qeveria e re në Itali, ish-ministri Milo: Në opozitë është e lehtë të bërtasësh, ja kur do e shohim Melonin e vërtetë

Qeveria e re në Itali, ish-ministri Milo: Në opozitë

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Paskal Milo duke folur për qeverinë e re të Italisë deklaroi se kryeministrja e re Giorgia Meloni do ta tregojë veten kur të përplaset me problemet që vijnë me pushtetin pasi tha se “në opozitë është e lehtë të bërtasësh”.

Sipas Milos kishte dy vlera të Melonit që e ndihmuan atë të fitonte zgjedhjet, të cilat ishin të qenit femër dhe agresiviteti pozitiv që ajo ka akumuluar.

“Në momentin që do qeverisë dhe do përplaset me 1001 probleme do të shohim cila është Meloni e vërtetë. Është gjeja më e lehtë të bërtasësh në opozitë sepse nuk ke përgjegjësi mbi supe. Por në momentin që merr frenat e qeverisjes në dorë dhe të kërkohën shumë gjëra, atëherë do të shfaqet sa i zoti je për të përballur problemet, sepse aty nuk hynë në punë bertitjet. Në fund të fundit ka dy vlera që u çmuan, e para se është femër, dhe e dyta është agresiviteti i saj pozitiv që ka akumuluar”, u shpreh Milo.

Më të lexuarat