BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Politike

“Qindra biseda të regjistruara”/ Lorenc Vangjeli plas deklaratën e fortë: Dy nga njerëzit më të përgjuar nga policia kanë qenë Rama e Meta, mes tyre kanë qenë edhe gazetarë e biznesmenë, e ka rrëfyer vetë...

“Qindra biseda të regjistruara”/ Lorenc Vangjeli plas

Analisti Lorenc Vangjeli ka zbuluar mbrëmjen e sotme në një emision televiziv, sesi në vitin 2013 personazhet publike të politikës më të përgjuar ishin Rama e Meta, mes tyre edhe biznesmenë e gazetarë. Këtë sipas Vangjelit e ka rrëfyer vetë Berisha.

Ka pasur një komision hetimor, në vitin 2013 që dy nga njerëzit më të përgjuar ishin dy bashkë drejtuesit e mazhorancës së majtë Rama dhe Meta. Secili prej tyre me qindra biseda të regjistruara nga policia e shtetit. Segmente të caktuara të policisë së shtetit. Është një histori edhe lajmi i vjetër është lajm i ri dhe Rama ka qenë i përgjuar edhe në kohën e përgjimeve. Segmente okulte brenda ministrisë së brendshme bëhej fjalë për 2011 kur Shqipëria në pushtetin e motit të keq të dëborës. E ka rrëfyer Berisha që të gjitha telefonatat fake që bëheshin vinin nga PS dhe kryetari i saj. Bisedat e tyre ishin të gjitha të regjistruara, bashkë me ta ishte një liste me biznesmenë edhe me një numër të madh me gazetarë.

Më të lexuarat