BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Politike

Rama dëgjon prezantimet e të rinjve, shpalos idenë e rëndësishme: Kemi ndërtuar një aplikacion për të...

Rama dëgjon prezantimet e të rinjve, shpalos idenë e

Kryeministri Edi Rama, ka dëgjuar prezantimet e të rinjve të nismës “Gati për Shqipërinë”. Në këtë sesion të 18-ë, të rinjtë kanë shpalosur idetë e tyre para kryeministrit dhe personave të tjerë të pranishëm në panel.

Të diplomuar në degë të ndryshme, ata janë shprehur të gatshëm për të kontribuar me eksperiencën e tyre për vendin.

Ky komunikim i sotëm është i pari, vlen një prezantim paraprak.

Më pas do të bëhet ndarja sipas fushave dhe në një moment të dytë do të merrni një email, ku do të takoni titullarin përkatës sipas fushës për të bërë një komunikim më të detajuar. Është bërë gati dhe një aplikacion, për të ndjekur ecurinë e procesit.

Ervis Kaja: Jam Ervis Kaja. Jam përgjegjës i marketingut digjital në një kompani të njohur në Itali. Dua të kthehem dhe të jap kontributin tim në këtë fushë.

Fjona Ismaili: Jam Fjona Ismaili. Avokate në Milano. Punoj ndihmëse pedagoge në një universitet të Minalos. Dua të jap kontributin tim në fushën e tregtisë të lirë.

Eriksan Beu: Jam Eriksan Bregu. Dëshiroj të kontribuoj në Ministrinë e Jashtme, kryesisht në anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Ndërkohë kryeministri Rama, tha se është gati një aplikacion për të ndjekur këtë proces. Ai theksoi se të gjithë të rinjtë e përfshirë do të takohen me titullarët përkatës, për të shprehur nga afër të gjithë idetë e tyre.

“Ky komunikim i sotëm është i pari, vlen një prezantim paraprak. Më pas do të bëhet ndarja sipas fushave dhe në një moment të dytë do të merrni një email, ku do të takoni titullarin përkatës sipas fushës për të bërë një komunikim më të detajuar. Është bërë gati dhe një aplikacion, për të ndjekur ecurinë e procesit”, tha kryeministri.