BREAKING NEWS

Dakordësia për reformën zgjedhore, reagon kryeministri Rama: Nuk është humbje për Bashën. Marrëveshja është rikthim në realitet, ka anë pozitive

Dakordësia për reformën zgjedhore, reagon kryeministri Rama: Nuk
x

Politike

Rama del jashtë parashikimeve, publikon këngën 'Rapsodia e Coronavirus' dhe ka një këshilllë për të gjithë qytetarët (VIDEO)

Rama del jashtë parashikimeve, publikon këngën 'Rapsodia e

Kryeministri Edi Rama në faqen e tij në Facebook ka publikuar videon e titulluar "Rapsodia e Coronavirus", lu me anë të këngës jepen këshillat se si duhet të veprojmë në këtë situatë të vështirë të përhapjes së koronavirusit.

"MIRËMËNGJES, mos u mërzisni, lufta na gjeti nuk e zgjodhëm, po ne do ta fitojmë dhe mos kini asnjë dyshim, I LOVE YOU", shkruan Rama.

Kujtojmë se Kryeministri Rama gjithmonë ka bërë apel nëpërmjet mënyrave të ndryshme për të kufizuar sa më shumë lëvizjet, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Ditën e djeshme Rama nxori urdhrin e ri, ku pas ditës së hënë personat që do të dalin nga shtëpia duhet të jenë të pajisur me një autorizim, ku tregohet edhe arsyeja për të cilën do të lëvizë.

Ndërkohë numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar në 186, ndërsa ka patur edhe 9 viktima.

Më të lexuarat