BREAKING NEWS

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan: Më kërkoi në mënyrë jodiplomatike…

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan:
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin
x
BREAKING NEWS

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x

Politike

Rama dhe Meta bën sërish ‘bashkë’, kjo është ceremonia ku morën pjesë sot kryeministri dhe presidenti i vendit (VIDEO)

Rama dhe Meta bën sërish ‘bashkë’, kjo

Shqipëria përkujton sot 77-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore.

Në këtë përvjetor krerët më të lartë të shtetit kanë zhvilluar homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Kombit”.

Ceremonia bashkoi sërish kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, si dhe kryetaren e parlamentit Lindita Nikolla.

 Ata kanë vendosur lule te monumenti “Nëna Shqipëri”, duke nderuar kështu të rënët në luftë për çlirimin e atdheut.