Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama: Dhoma Kombëtare e Tregtisë, ide e re për një realitet të ri

Rama: Dhoma Kombëtare e Tregtisë, ide e re për një realitet të ri

Postuar: 16/04/2014 - 18:52

Mesditën e sotme në qytetin e Kukësit ku janë mbajtur ceremoni për përkujtimin e 15 vjetorit të eksodit dy bizneset kanë nënshkruar mes tyre marrëveshjen për themelimin e Dhomës Kombëtare e Tregtisë mes Shqipërisë dhe Kosovës. 
 
I pranishëm në këtë ceremoni, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se, kjo është një ditë e shënuar.
 
“Një ngjarje e shënuar në një ditë të shënuar: Themelohet Dhoma Kombëtare e Tregtisë, ide e re për një realitet të ri", shkruan Rama në Twitter.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v