BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Politike

“Rama do të ishte në kokërr të burgut sot, nëse do të ishte vrarë...”, shpërthen Artan Hoxha: Kjo është batuta më makabre që përdori Berisha për 4 të vrarët më 21 janar

“Rama do të ishte në kokërr të burgut sot, nëse

Artan Hoxha tregoi për Shqip nga Rudina Xhunga batutën banale që përdor ish-kryeministri Berisha për vrasjet e 21 Janarit ku thoshte se kush i solli protestuesit mish për top.

Hoxha thotë se nëse nuk do të kishte transmetuar pamjet e asaj ngjarje kryeministri Edi Rama dhe 5 të tjerë sot do të ishin në burg.

“Batuta më banale dhe më makabre në këtë histori që përdor Berisha është kush i solli mish për top. Mish për top i solli Rama, po ti pse i vret. Ata janë me hunj gardhi. Po të ishte vrarë ndonjë polic, sot do ishte Berisha 3 mandate në pushtet, jo Edi Rama. Rama atë mëngjes do të ishte në kokërr të burgut, nëse do të ishte vrarë një polic ose nëse do të ishte provuar që vrasjet erdhën nga turma, Edi Rama dhe nja 5 të tjerë të atij zinxhirit komandues të opozitës do të ishin në burg.

Në mesnatë kam takuar prokurorët dhe nuk ua kam dhënë videot, por unë nuk e dija që këto nuk ishin dhënë. Vetëm një debat që kam bërë me një regjisor, që anonte nga e djathta dhe më nxjerr atë video që ishte transmetuar në Klan në atë kohë dhe më thotë, ja kush e ka bërë ( ishte një i moshuar me çadër). Si ka mundësi i thashë nuk i ke transmetuar ti ato pamjet?

Ai filloi vuri dhe veten në dyshime, tha ne i kemi pas si plane mirëpo regjisë i vinin 4-5 pamje dhe vendoste një nga ato. Nuk e dinte nëse e kishte futur live. Unë i pashë që i vrau garda, nuk kisha pikë dyshimi për këtë. Fatmirësisht, pozicioni që ne zgjodhëm ishte shumë i mirë. Aty jo vetëm u qëllua, u qëllua në mish. Ajo që na nxiti ne që ta vijonim, është fakti që në vendimin e gjykatës është thënë që vrasjet kanë ndodhur nga pakujdesia. Kjo ishte çmenduri.

Ndryshe nga vendimi i gjykatës dëshmohet qartë që vrasjet janë bërë me dashje. Duke dëshmuar që vrasjet janë bërë me urdhër dhe deri tani është e provuar që ka qëlluar Komandanti i Gardës, që mban gradën gjeneral dhe Shefi i Shtabit të Njësisë Speciale. Kanë qëlluar dy drejtuesit kryesor ku drejtuesi është thirrur në radio të hyjë në kryeministri dhe pastaj ka dalë dhe ka dhënë urdhrin.”, tha Hoxha.

Më të lexuarat