BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Rama do vuajë shumë nga...”, Spartak Ngjela del me parashikimin e papritur

“Rama do vuajë shumë nga...”, Spartak Ngjela del me

Avokat Spartak Ngjela shprehet i bindur se përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD është një fitore e madhe për demokracinë.

Avokati tha për emisionin ‘Breaking’ se ky vendim do ta forcojë Lulzim Bashën. Madje sipas Ngjelës, i dëmtuari në këtë rast është Edi Rama.

“Ishte një fitore e madhe e sistemit të demokracisë. Basha me sforco por bëri një veprim të madh. Deri tani Berisha nuk ka mbështetje. Basha do forcohet shumë, kjo është e ardhmja. Më shumë nuk do ta vuaje Saliu, por Rama. Basha deri tani nuk ishte kryetar . Ky ishte një rast i veçantë, që në fakt nuk e bëri Basha, por Amerika”, tha Ngjela.

Sipas Ngjelës, SHBA po luan një rol të madh në interes të shqiptarëve.

“Amerika na dha një shtet të ri, po godet Serbinë, po forcon botën shqiptare në Ballkan. Kemi një fermentim të botës shqiptare. SHBA thotë je “non grata” dhe unë nuk të dua në parlament. Interesi ynë është ajo që tha SHBA për Saliun, nuk duhet të jetë në parlament”, tha Ngjela.