BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

“Rama, dosje të plotë për Metën”, PD i publikon VIDEON Sali Berishës dhe plas deklaratën e fortë: Aleatët e shtëpisë së Ilirit shantazhojnë...

“Rama, dosje të plotë për Metën”, PD i publikon

Partia Demokratike ka sulmuar sot sërish ish-kryeministrin Sali Berisha. Në një mesazh të publikuar së fundmi në faqen zyrtare, selia blu shton se Berisha po kërkon vota për Lëvizjen Socialiste për Integrim në zgjedhjet e pjesshme e lokale të 6 marsit.

 Në deklaratën e PD, thuhet se “non grata” është në hall të madh dhe çdo votë për “Shtëpinë e Lirisë” është votë për kryeministrin Edi Rama.

Partia më e madhe opozitare deklaron se aleatët e shtëpisë së Ilirit shantazhojnë njëri-tjetrin duke e shoqëruar deklaratën me një prononcim për mediat nga Kuvendi të Berishës, ku tregonte dikur se Rama e shantazhonte Metën me dosje.

POSTIMI I PARTISË DEMOKRATIKE:

Non Grata kërkon vota për logon e LSI dhe sulmon Logon e PD. Non grata është në hall të madh. Sa më shumë i rritet halli ,aq më shume gënjen e mashtron. Sa më shume bashkohen demokratët, aq më shumë i sulmon burracaku. Siç e ka bërë vetë të qartë non grata, çdo votë per kandidatët e Shtëpisë së Ilirit, është votë për Edi Ramën, njësoj si në vitin 2013. Non grata do ti përdorë demokratët për hallin e tij dhe aleatëve të tij për partinë e re të Shtepisë së Ilirit.

Aleatët brenda shtëpisë së Ilirit, shantazhojnë njëri tjetrin dhe janë peng i korrupsionit të tyre.

Çdo votë për Berishën e Metën, mban Ramën.

Dje, Berisha kërkoi që Gjykata Kushtetuese të dënojë legjislaturën e IX të Kuvendit pasi ka falsifikuar dokumentet për Ilir Metën.

“Pas kthimit nga Brukseli, Rama i tha Metës se më kërkuan arrestimin tuaj për dosjen që e ka çuar vetë. Rama duket se ka një dosje shumë më të plotë për Ilir Metën”, shprehej dikur Berisha.