BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x

Politike

“Rama duhet të japë dorëheqjen”, Endrit Shabani del me deklaratën e fortë: Për të bërë para për vete...

“Rama duhet të japë dorëheqjen”, Endrit Shabani del

Për kryetarin e Nismës Thurje, Endrit Shabani, kryeministri Edi Rama është burimi i problemeve në vend, duke iu referuar ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Himarë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një skaf që drejtohej nga ish-efektivi. Arjan Tase

Ndaj, për këtë arsye, Shabani thotë se Rama duhet të japë dorëheqjen, pasi ka përdorur edhe efektivë të policisë për të mbajtur pushtetin, që sipas tij është i korrptuar.

“Këtu dorëheqjen duhet ta japë Edi Rama, sepse ai është burimi i problemeve. Nëse Edi Rama nuk do ishte i korruptuar, nuk do i përdorte këta njerëz për të ardhur në pushtet, ai do ishte njeriu i parë i interesuar për t’i shkarkuar këta.

Mbetet vetëm në nivele të ulëta sepse në nivele më të larta kanë të tjera marrëdhënie me njëri-tjetrin. E dyta, pse nuk ndodh kjo? Sepse është një shtet i korruptuar. Inspektorët nuk bëhen inspektorë për t’i shërbyer shtetit, bëhen inspektorë për të bërë para për vete”. u shpreh Shabani.

Më të lexuarat