Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Rama duhet ti drejtohet Kuvendit", kërkesa e fortë e ish-ministrit: Të ndodhë në fillim të vitit të ardhshëm

Postuar: 21/10/2019 - 18:26

Ish-ministri Edmond Panariti tha se sistemi në rrugën e duhur është realizimi i zgjedhjeve të parakohshme, madje që në fillim të vitit të ardhshëm. Ish-ministri i propozon kryeministrit Rama të ndjekë shembullin e Maqedonisë. 

“Për të rivendosur edhe njëherë sistemin në binar duhet patjetër një zgjidhje, aq më e pakët do jetë fatura e pasojave që do paguajë vendi. Duhet ndjekur shembulli i Maqedonisë. Kryeministri duhet ti drejtohet Kuvendit”, u shpreh Panariti për Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:59

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 13/11/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela ka qenë këtë javë i ftuar në emisionin ‘Soiree’ me Jonida Sheh

Postuar: 13/11/2019 - 23:48

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit  BE-

Postuar: 13/11/2019 - 23:00

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtet

Postuar: 13/11/2019 - 22:52

Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” u shpreh se Arta Marku ka

Postuar: 13/11/2019 - 22:41

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka ka ironizuar gazetarin Sokol Balla, se dëmi më i madh që Rama u k

Postuar: 13/11/2019 - 22:22

 Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Ku